Žijeme

Zachránit sebe...

17. dubna 2016 v 23:35 | Girri
Řeknu to hned, stručně a jasně: můj kamarád se pokusil spáchat sebevraždu. Byla jsem u toho a bezmocně jsem přihlížela, jak ho kamarádka zachraňuje.

Být středem pozornosti

1. dubna 2016 v 10:04 | Girri
Někteří lidé si pozornost jiných užívají a jsou rádi, když se mohou ukázat. Jiní by se nejraději propadli pod zem, když na ně zírá větší množství lidí. Já patřím spíše k druhému typu. Teda, abych to uvedla na pravou míru, někdy jsem ráda, když můžu před celou třídou přednést povídku a slyšet, jak mi tleskají a jak mě učitelka chválí. Ve většině případů mě to ale znervózňuje, vidím, jak mě lidé soudí, jejich pohledy mě děsí. A nedávno to začalo být ještě horší, v mozku mi při každé trapné situaci začíná šrotovat a já ztrácím kontrolu nad tím, co dělám. Ale zpět k věci.
Posledních pár týdnů se na mě oči úplně cizích lidí upírají téměř neustále. A nejenom oči. Komentáře. Baví se o mně úplně cizí lidé. Prodavačky mají poznámky, když si u nich něco kupuji. A v tomhle článku vám povím, proč tohle všechno, jaké to je a s čím vším jsem se za tu dobu setkala.

Děkuju za sebe, děkuju za svět...

6. února 2016 v 13:40 | Amit
Nejsem hodně krásná. Nejsem chytrá. Nejsem nejmoudřejší. Nežiju v nejlepším světě. Nevím, co je nejlepší. Nemám na všechno nejlepší názor. A nic z toho ani jednou mít nemusím. Ale jedno bych opravdu, ale opravdu chtěla být.

Waiting here for...

31. ledna 2016 v 22:31 | Amit
Ahoj lidi,
jak se tak dívám na naše rubriky, nevím, kam se ten článek hodí. Uvažujeme? To asi ne, moje proudy myšlenek úvahy nejsou. Milujeme? Upřímně, přiznávám, že pokud do něj napíšu, co mě jako první napadlo u tématu týdne, pod tohle by se to hodilo a byl by to kýč a pěkná blbost. Tak jsem to dala pod žijeme a budu psát hned o druhé věci, která mě napadá. Většinou se sice říká, že nejlepší jsou věci, které nás napadnou jako první, ale já se znám, vždycky je to prvé kravina.
Někdy i to druhé. A většinou mě nic použitelného nenapadne.

Metaforické žvásty aneb Girriho "problém"

9. ledna 2016 v 18:29 | Girri
Tak to tu teď vypadá docela vtipně. Plačící andělé a chlapečci s plynovými maskami na záhlaví, ale souvislost s blogem byste nenašli, divný názvy rubrik ("milujeme", co mě to zase napadlo, ach jo) a články v nedohlednu. Ale nálada na psaní je a snad vydrží.
Všimla jsem si, že přebírám od lidí styl psaní. Když si něco přečtu, automaticky pak stavím věty podobně, jako v onom přečteném textu a využívám i podobné výrazy, podobný jazyk. Třeba zrovna teď. Normálně píšu nespisovně, nejsem zdaleka tak náhodná, píšu systematicky. Teď se zase vracím do svýho stylu. Oukej, fajn. Já mám vůbec takovou zajímavou chameleoní schopnost. Rozpoznávám pravidla určitýho prostředí, vstřebám je a pak se podle nich, samozřejmě v rámci mý osobnosti, chovám. Prý to je pro INFJ docela typické. Ale o tom jindy. Dneska to bude spíš oddechový.

Smell Challenge 3

11. září 2014 v 19:49 | Plačící anděl
Dneska přichází na řadu vůně, která mi připomíná dětství. Nejdřív jsem si říkala, že je nemožné, něco takového vybrat. Mám totiž jednu takovou vůni, při které si vzpomenu na dobu, kdy mi bylo sedm let a stěhovali jsme se, ale nevím, z čeho ta vůně pochází. Myslím, že je to nějaká barva nebo lak, ale jistě to nevím.
Poslení dobou (což znamená poslední dva, tři dny :D) jsem trochu zoufalá a tak se upínám k tomu, co pro mne znamená domov a jistotu. S překvapením jsem zjistila, že tato místa jsou tři a co mě ještě víc překvapilo, že jedno z nich je ŠKOLA! Ano. Je to divný, ale škola na mě víceméňě působí poměrně uklidňujícím dojmem, pokud zrovna nemáme matiku nebo chemii. A proto, že domov tak trochu znamená dětství (moje logika je někdy divná, ale funguje), dám sem vůně, které mi připomínají sice dětství, ale hlavně domov.
//UPOZORNĚNÍ! Trošku sentimentální článek! Nečtěte, pokud jste Sherlock, mohli byste se zbláznit.

Smell Challenge 2 a o tom, jak jsem měla blogovou krizi

12. srpna 2014 v 20:18 | Plačící anděl
Měla jsem blogovou krizi. Docela hezké načasování, když je na Srdci blogu ta anketa. Každopádně, jela jsem na tábor a pak jsem se vrátila. Blog prázdný, žádné nové komentáře, návštěvnost nízká, tak dva lidé za den. Není divu, když jsem ty dva týdny (a ještě týden před tím) nemohla chodit na žádné blogy a komentovat, ale stejně. Člověka takovýhle neúspěch, i když oprávněný, dostane trochu níž. A tak jsem měla minidepku, takovou maličkou blogovací depčičku. Nechtělo se mi nic psát. Měla jsem rozpracovaných několik povídek, tuhle Smell challenge 2 a dokonce návrh na povídku na přání od Scrat. Ovšem ani jedno z toho mě nelákalo. Neměla jsem chuť psát, vrátit se do světa internetu, kde je všechno nereálné a čas tu plyne jinak.
Ale pak to přestalo. Přečetla jsem si pár pěkných článků o tom, jak krizi překonat a jak získat nápady na psaní. Zabralo to. Večer jsem usínala s blogovou depresí a ráno se probudila naprosto svěží a připravená psát. A tudíž už jsem zase tady, komentuji, píšu a přináším Smell Challenge 2 - Nejhorší zápach (jak by se dalo čekat) společně s bannerem opět od Scrat! :) Byly čtyři a tohle je ten, který jsem si vybrala:
Pokud někdo bude chtít dělat S. C., může si tohle přidat na svůj blog. Samozřejmě nemusíte, ale můžete.
A teď už konečně:

2) NEJHORŠÍ ZÁPACH

Smell Challenge 1

10. července 2014 v 13:43 | Plačící anděl
Vymslela jsem challenge, která vám o mně něco řekne, a která bude pro mne malým zamyšlením.
Možná, že jste něco podobného někde viděli, nejsem si vědoma, že bych "voňavou challenge" od
od někoho opsala, ale kreativních blogerů je dost.
Musím říct, že i když sem chodí málo lidí, zase mám chuť psát. :)
---
Dny Smell Challenge jsou za sebou takto:
  1. Má nejoblíbenější vůně
  2. Nejhorší zápach
  3. Vůně, která mi připomíná dětství
  4. Vůně, kterou mám úzce spojenou s nějakým filmem nebo knihou
  5. Vůně, která ve mne vyvolává neklid
  6. Vůně, která mi něco připomíná a nevím co
  7. Vůně, která mi už leze na nervy
  8. Jaké emoce či myšlenky ve mně vyvolává vůně kávy, vůně svíček a vůně jehličnatých stromů? (Můžu si vybrat i jiné tři věci)
  9. Věc, která nevoní a jaká vůně by se k ní hodila.
  10. Parfém s jakou vůní bych vynalezla?
Zkusím se trochu rozepsat, a pokud tuto výzvu přijmete, poprosím vás o to taky. :)
Nemám žádný banner výzvy, neumím to, takže kdyby měl někdo zájem a udělal by mi lepší, byla bych mu moc vděčná. ;)
Pod perexem najdete můj první splněný úkol výzvy - Má nejoblíbenější vůně.

I'm still alive!

29. května 2014 v 18:26 | Plačící anděl
Nedokázala jsem si odpustit název v článku v angličtině. Je to můj oblíbený jazyk, už jen tou zvučností a všemi nejrůznějšími přízvuky, které ho obohacují. Navíc je jednoduchý a dá se v něm rychle mluvit. V psané formě je ale zase lepší čeština, protože dokáže barvitěji popisovat věci a má více synonym. Ale o tom možná někdy jindy.
Jenom jsem chtěla napsat, že tu pořád jsem. Samozřejmě, že prodleva mezi mým posledním článkem a tímto nebyla moc dlouhá, ale přesto raději píšu. Jsem totiž dosti zaneprázdněná...
Také vás chci na něco nalákat. Pokud sledujete Doctora Who, podívejte se na stránku whoviansworld.blog.cz. Jestli máte navíc ještě blog, je to výhoda. Ale víc se dozvíte přímo na té stránce. Admini jsou Scrat a já.
Začala jsem sledovat Pretty Little Liars, a ačkoliv se to Doctorovi nevyrovná, dost mě to baví. :D PLL se hemží tajemstvími, která se bohužel odkrývají jen velmi, velmi pomalu. Pokud jste na romantiku, též doporučuji.
Přináším DW animace od MAKY.OREL, jsou skvělé!
(Kdo neví, to je 9., 10., 11. a 12. Doctor-Eccleston, Tennant, Smith a Capaldi, kterého uvidíme téměř poprvé v osmé sérii. Citát je z nultého dílu čtvrté série s Tennantem, tuším.)
Molto bene!

Ta Challenge-zase

7. května 2014 v 21:01 | Chlapeček s plynovou maskou
Ahoj,
berte to jako by mě anděl nominoval, takže udělám, co on. Když tu tak moc nejsem, tak takovýhle článek není od věci.

10 faktů:

1. Jsem křesťanka (žádné závěry, ano?)
2. Mám spoustu zájmů, např.: kreslení, psaní povídek, psaní básniček, hraní divadla, focení...
3. Málokdy něco úplně dodělám, zapomínám ( za Vyhaslá světla se omlouvámm pracuju na tom)
4. Miluju vodu a déšť. Můžu v ní "létat" a být sama sebou. Opravdu sama sebou.
5. Hodně lidí si o mě myslí mylné věci. V každé společnosti jsem jiná. Vždycky jsem to já, ale ne úplně.
6. Jsem soucitná ( ne, nemyslím si o sobě moc. Klidně mi nevěřte.).
7. Jsem "plyšákoholik". Ne, dětská, ale nemám zvíře a oni mi to nahrazují (částečně).
8. Chci být malé dítě. Před školou. Dítě, co má v životě pravidla jako: drž se u mámy, nikoho nebij, rozděl se, čisti si zuby. Jednoduše: nenávidím povinosti.
9. Dělám hroznou chybu. Miluju. Rekordní dobu (vážně dlouho). Myslím, že mu úplně volná nejsem, ale nikdy si s ním nedokážu promluvit.
10. SLEDUJU DOCTORA (samozdřejmě)!!!!!

10 otázek, 10 odpovědí:

1. Sáhli jste si někdy až na dno svých sil? Jestli ano, kdy?
Ne.
2. Jakou nejvyšší částku jse kdy někomu dlužili? Za co?
70 kč. Kamarádce, za oběd v Mc.
3. Jaký je váš názor na fanoušky a na jejich fanfiction? Čtete si rádi povídkové (nejen fanfiction) blogy?
Ti lidé mají vkus. Povídky mám ráda.
4. Jací jsou podle vás 3 nejkrásnější lidé světa (nejlépe jiného pohlaví, ale nemusí být)?
Omlouvám se, ale nemůžu odpovědět. Světa? Nevím. Pokud jde o mé okolí je to On, kamarádčin "kluk" a myslím, že Ježíš bude krásný. Ale pokud jde o planetu...
5. Máte rádi malé děti?
Ano!
6. Co si myslíte o mimozemšťanech?
Bez nich by seriál Doctor Who nemohl být:)
7. Myslíte si, že je špatné škatulkovat lidi podle typů odobnosti, podle stylu a tak?
?yslím, že asi jo.
8. Jste spíš in nebou out?
Nedá se říct.
9. Sbíráte, nebo máte v oblibě nějakou blbůstku? Co to je? Smějí se vám kvůli tomu ostatní?
Sbírámfakta o Něm. Taky památky na všechno. Mám plnou nástěnku obrázků, papírků a dalšího. Všechno mi někoho nebo něco připomíná. Lidé se mi zatím nesmáli.
10. Co je horší-nemít slitování, nebo být nespravedlivý?
Oboje je hrozné a ubližuje to. Kdybych to převedla k odsuzování ke smrti, víc by zabil bez slitování.
Nevím.
Lidi na blogu moc neznám, takže udělám, co anděl.
Tady jsou otázky a rozeberte si to:
1. Které seriály sleduješ? Jaký je tvůj nejmilejší film?
2. Přemýšlel/a jsi někdy o sebevraždě? Pokusilúa si se o ni někdy?
3. Máš nejlepšího kamaráda/dku? Jak to určuješ?
4. Máš doma zvíře? Jaké?
5. Jaká je tvoje nejhlubší myšlenka?
6. Na jakých sociálních sítích si registrovaný/á? Proč? Proč na jiných ne?
7. Jaký máš názor na gotiky, emo, hippies atd.?
8. Jsi "součástí" nějakého takového stylu? Proč?
9. Vyznáváš nějaké náboženství? Proč?
10. Co je na tobě nejoriginálnější/nejzvláštnější?
Tak to máte a já jdu psát povídku. Vím, kdy ji vydám, ale nechte se překvapit.
 
 

Reklama