Máme rády

Den všeho hobitstva aneb setkání se Smíškem, Pipinem, Frodem a Bilbem

27. září 2014 v 14:14 | Plačící anděl
Někteří už o tom možná slyšeli. V pondělí 22. září měli narozeniny Frodo a Bilbo. Upozornily mě na to Irith a Polly a kolem nich se taky točila většina mého odpoledne. Jak ale celá moje oslava tohoto dne probíhala si můžete přečíst v celém článku.

Doctor Who Tag

26. září 2014 v 22:19 | Plačící anděl
Ahoj!
Tento tag jsem našla na blogu Anie, která ho zas našla někde jinde, takže vůbec nevím, od koho pochází. Doufám, že to nevadí. Mimochodem, tento blog se začíná posouvat někam jinam, protože mám přichystaných (a nenapsaných) pár článků o Pánovi Prstenů. Ale všechno se dozvíme později.
Allons-y do čtení!
1. Jak dlouho jsi Whovian?
Jelikož jsem neviděla všechny Classicy, někteří rýpalové by jistě řekli, že Whovian nejsem. Já na to mám jiný názor. Doctora jsem začala sledovat 1. listopadu 2013. Nejsem si tím stoprocentně jistá, ale vím, že to bylo někdy na začátku listopadu. Whovianem jsem se stala nedlouho poté. To znamená, že jsem Whovian už asi třičtvrtě roku.
2. Nejoblíbenější Doktor?
Desátej!!! Je naprosto super super super. Tennant je skvělej herec, líp by se to snad zahrát nemohlo. Hned za ním se umístil devátý, kterej je pro mě takovým tím "starým dobrým Doktorem". Když slyším znělku k první sérii, vzpomenu si na devátýho a říkám si, že svět je ještě v pořádku.
Jedenáctý je taky skvělý, ale ne lepší než tyhle dva. Capaldiho pořád ještě nedokážu zařadit, vždycky mi to trvá hrozně dlouho. První Doktor-fajn, ale mohla by se víc rozvinout jeho osobnost.
3. Nejoblíbenější společník?
Určitě Donna. Je vtipná, úderná :D, sympatická, hodná, trhlá a není takovou tou obyčejnou společnicí. Catherine Tate jí hraje naprosto úžasně.
Další v pořádí je River, Clara a Kapitán Jack.
4. Nejoblíbenější epizoda?
Blink, Midnight, The Empty child a The Doctor Dances, Aliens of London a World War Three, Partners in Crime, The Unicorn and the Wasp, The Time of Angels a Flesh and Stone, Vincent and The Doctor, The Pandorica opens a Big Bang, The Impossible Astronaut a Day of the Moon, A Good Man Goes to War, Let's kill Hitler, The wedding of River Song, The Rings of Akhnaten, Nightmare in Silver, The Time of the Doctor, The Day of the Doctor, Listen, Time Heist.
Z Classiců pak zatím The Reign of Terror a The Daleks.
5. Nejméně oblíbená epizoda?
Love and Monsters, The Doctor, Widow and the Wardrobe a Vánoční koleda (nevím, jak se to jmenuje anglicky a nepotřebuju to, protože na tenhle díl už se stejně nikdy nepodívám.)
6. Nejlepší příšera?
Plačící andělé a Dalekové. (dalekové jsou strašně roztomilí). Pak asi ta z planety Midnight a možná ti Listen. Jo a možná Silence.
7. Nejhorší příšera?
Asi žádná, všechny jsou něcím hustý. :)
8. Nejdojemnější scéna?
Smrt Desátého Doktora. Když slyším slova Konec času, chce se mi brečet. :D
9. Nejoblíbenější soundtrack z Doctora ?
Epic soundtrack z pátý série, Donna Theme, Clara Theme (názvem si nejsem jistá), Long Song... Miluju hudbu z DW. Je šíleně epická a hrozně geniální.
10. Nejoblíbenější hláška z Doctora ?
Je jich hodně... Mám ráda snad všechny. Prostě když si zadáte do vyhledávače "Doctor Who quotes", tak jsi můžete být jistí, že 98% z nich se mí líbí.

Mějte se dobře a buďte trpěliví ohledně mých článků. Budou!!! :)
Plačící anděl

Doctor Who?

4. září 2014 v 19:07 | Plačící anděl
Jak jste si asi všimli, tenhle blog se zabývá seriálem Doctor Who, česky Pán Času. Jenže většinou píšeme spíš fanfiction, a tak se naši případní čtenáři nic moc nedozví, a my přece chceme šílenství předávat dál, ne? :D (nebojte, nebudeme vás nutit.)
Článek najdete pod perexem.
[Upraveno 16. 12. 2015: Pokud jste Whoviani už delší dobu, jistě si všimnete, že tento článek je jaksi mývalský (prostě jsem ho psala, když jsem se v tom ještě tolik nevyznala). Takže to berte trochu s nadhledem. Možná hodně s nadhledem. Nechci ho upravovat (lenost) ale ani smazat, protože přecejen nějakou výpovědní hodnotu má. Dík.]
 
 

Reklama