Kreslíme

Rhövento fi sharo

8. prosince 2014 v 15:34 | Plačící anděl
Ahoj!
Asi si říkáte, co že znamená ten název článku. My s Chlapečkem vymýšlíme vlastní jazyk. Přirozeně asi nebude ani z poloviny tak dobrý, jako Sindar nebo Quenya, ale doufám, že se nám podaří se ho naučit a trochu s ním i mluvit, možná do něj přeložit nějakou povídku či básničku. Nadpis se dá jednoduše přeložit jako "tmavě modrá a červená". Rhö (čtěte "re") je tmavý, vento modrá, fi znamená spojku a, sharo je červená.
Proč tento název? Dostala jsem od mamky dvě super fixy, modrou a červenou. Na jedné straně jsou vždy tenké a na druhé tlusté. Vzniklo z toho několik obrázků; v článku jsou seřazeny od nejhoršího k nejlepšímu (podle mého mínění), protože se vždycky držím přísloví "To nejlepší na konec". (Dokonce i při jídle.)
Allons-y!

Obrázky skrz fandomy

12. listopadu 2014 v 12:12 | Plačící anděl
Ahoj!
Toto jsou mé další kresby pastelkami. Tentokrát něco z Pána Prstenů a Doktora.
Formát: A4 nebo něco podobného.
Prsten, padající do Orodruiny. Skenování opět změnilo barvy, žlutá má být sytější a světlejší a oranžová taktéž. U tohoto obrázku si pořád něčím nejsem jistá. Něco mi v něm chybí a kompozice je divná (možná spíš žádná není). Ale Prsten se mi líbí.


Formát je nějaký mrňavý, A6 myslím. :) Děsná práce, ta tráva. A nevypadá vůbec podle mých představ. Nejvíc jsem si užila ty hory a marky a to světlo mezi nimi.
Jak jsem tak kreslila, napadla mě právě ona povídka a tak jsem ji sepsala. Na obrázku klečí bojovník Orven, umírající, ale s dobrým pocitem, že Frodo zachránil Středozemi.
Vím, že to není nic extra (hory jsou ploché, kopec nevypadá jako kopec, Orven má proporce trochu posunutý a tak), ale aspoň to můžete posoudit a poradit mi. ;D

I když to možná tak nevpadá, s touto maličkostí jsem si dala strašnou práci. S ostatními obrázky samozřejmě taky. Narozdíl od mých obvyklých pastelek jsem použila obyčejné fixy. Vybrala jsem si tyhle dvě barvy a říkala si, že to nějak dopadne.
Všimli jste si něčeho zvláštního? Znak té korporace, co prodávala Oody (kdo ví, jak se jmenovala) je trochu podobný logu firmy Cygnus, která vyrábí bundy, zároveň si povšimnete podobnosti s okem Cybermanů a název Cygnus pak připomíná Cybus industries z Doctora. To znamená, že každý, kdo si koupí bundu od Cygnusu (nebo Cygnu, jak se to asi skloňuje?) se brzy promění vy Cybermana!
Ehm, já vím, na FB bych si vysloužila zlatou medaili s mývalem, ale co.

Jak se vám líbí moje kresby? Co by se dalo vylepšit? Kreslíte taky? Taky vás štvou ti pitomci v DW skupinách na Facebooku, kteří označují nevinné lidi slovem mýval nebo dweek a neustále je uráží?
Plačící anděl

Oči

11. listopadu 2014 v 9:12 | Plačící anděl
Strašně ráda kreslím oči. Ať už jakékoliv. Někdy se podaří, někdy ne. Občas si prostě pustím film a v průběhu se snažím rychle načrtnout oči všech hlavních postav. Takhle se mi povedl Jean-Luc Picard a William Riker ze Star Treku, které tu ovšem nemám. Místot toho tu máte šílené "evil eyes", které mi trvaly fakt dlouho. Kvůli nim jsem neposlouchala výklad z dějáku a zkrátila béžovou pastelku na délku, kterou většinou mívá v půlce školního roku. Tady jsou tedy šilhající červené oči šíleného zlého pána, který něco chystá.
Konečně jsem se naučila skenovat (S Linuxem je to pohoda, Windows jsou hrozný.), bohužel asi nemáme moc kvalitní skener, jelikož barevně se to celkem liší od originálu. Kůže má být světlejší a trochu jiný odstín. Holt se s tím musím vyrovnat, lepší než fotit foťákem. :)
Jinak se omlouvám za ten text vzadu, jsem trdlo a kreslila jsem to z druhé strany návodu, jak vypracovat protokol z laborek. :)

Toto je žluté oko se zelenou kůží. Původně mělo patřit Datovi ze Star Treku, ale on má kůži bílou a ta se špatně kreslí. Navíc to nevypadá jako mužské oko.
Budete muset otočit hlavu nebo počítač... Jinak ano, je to kulaté. Neumím to kulatě oříznout, takže to tak nevypadá, ale co.

A poslední výtvor tohoto článku, obyčejné modré oko. Původně se mělo stát předlohou pro malbu na hedvábí, ale pak jsem si to rozmyslela. (A hlavně učitelka usoudila, že jsem neschopná a nedovolila mi na hedvábí kreslit zasněženou vesničku. Asi pro ni nejsem dost šikovná a prej ta vesnička byla příliš detailní. A ty miniaturní kytičky těch holek, kterjem to dovolila nebyly malý? :() Každopádně jsem celkem spokojena. Co myslíte?

Jak se vám líbí moje kresby? Chtěli byste vidět další? Máte nějaké návrhy, jak bych se mohla propříště zlepšit?
Díky! :D
Plačící anděl

Moje fanarty - Doctor Who

13. září 2014 v 19:50 | Plačící anděl
Ahoj!
Na základě výsledků ankety "Jakých článků bychom měly přidávat víc?" vám ukážu pár mých obrázků s tématikou Doctora Who. Později se tu objeví i jiné na Star Wars nebo Pána Prstenů.
 
 

Reklama