Challenges

7 Days Potterhead Challenge - day 2

3. února 2015 v 16:10 | Plačící anděl
Dneska je tu druhá část téhle challenge a to oblíbený magický tvor.7 Days Potterhead Challenge - day 1

26. ledna 2015 v 17:32 | Plačící anděl
Ahoj!
Dneska začínám s takovou výzvou, kterou vymyslela Scrat. Je to Seven Days Potterhead Challenge (velký písmena píšu proto, že mám pocit, že v anglických názvech se dávaj téměř všude, ale ve škole nás to neučili :/, takže kdyžtak mě opravte). Po třech čtyřech letech se totiž obnovilo moje šílenství do Harryho Pottera a tak ho teď oficiálně prohlašuju za svůj další fandom.
Dny téhle výzvy:

A rovnou začnu s prvním dnem.

Už zase píšu o sobě - Liebster Award Tag

27. srpna 2014 v 20:06 | Plačící anděl
Ok, odhodlala jsem se k tomu, udělat Liebster Award Tag podruhé a potřetí. Konečně jsem se ujistila o názvu. Ovšem tentokrát to bude mít aspoň celkem hezkou úpravu, aby to za něco stálo. Ne jako předtím.
Jo a někdo uvádí deset otázek a odpovědí, někdo jedenáct. Já se ale vrátím k desítce.
FAKTA O MNĚ
1) Jsem posedlá fonty, typy písma. Jako třeba teď. Kvůli nečeskému fontu Star Jedi jsem musela napsat nadpisy anglicky. Edit: Nadpisy byly děány v malování a proto měly bípé pozadí, které na šedé stránce díky novému designu vypadaly hrozně. Proto teď upravuji. Jo a mimochodem, od té doby, co jsem tenhle článek psala, se pmnohé změnilo, berte ho tudíž s rezervou.
2) Jsem příšerná perfekcionistka.
3) Nedávno jsem se naučila salto na trampolíně, ale neumím hvězdu.
4) Baví mě sbírání hub, ale nejím houby. Docela mainstream. (Stejně jako psaní Jedi fontem.)
5) Souvisí s bodem 4. Myslím si o sobě, že jsem obyčejná a stejná jako ostatní, ale podle toho, co říkají kamarádi, očividně nejsem. Zvláštní. Někdy mě to vytáčí.
6) Asi jsem mírný anglofil.
7) Moc mě nenadchla první epizoda osmé série Doctora Who. Pořád ale s nadějí čekám na druhou, která bude určitě lepší. Pokud ne, možná se zhroutím.
8) Jednou jsem si napsala do profilu, že mám ráda film Letopisy Narnie. Teď mi přijde hloupý, ale jsem líná to změnit. I když musím ocenit hudbu. Je uchvacující. (Nesnáším slovo úchvatná.)
9) V jedenácti jsem chtěla být popelářkou. Prý mají vyšší plat než někteří učitelé.
10) Baví mě psát fakta o sobě. Je to taková hra. (Game is on!)

ODPOVĚDI
Odpovídám na otázky od Chlapečka s plynovou maskou, mého blogového spolubydlícího a na otázky od Casion. Obě nikoho nenominovaly a daly tomu volný průběh, tak jsem se drze přidala. Děkuji za nenominaci.
1. Které seriály sleduješ? Jaký je tvůj nejmilejší film?
Uff, na tuhle otázku snad ani nemusím odpovídat. Sleduji samozřejmě Doctora Who, Sherlocka, Pretty Little Liars (ano, je to tak, ten hloupý dívčí seriál, který je ale neuvěřitelně napínavý) a občas The Big Bang Theory.
Můj nejmilejší film? To je těžké. Možná Star Wars nebo Harry Potter. I St. Trinian's je super. Vážně nedokážu napsat jeden.
2. Přemýšlel/a jsi někdy o sebevraždě? Pokusila si se o ni někdy?
Ano, přemýšlela, ale ne nijak vážně. Vždycky, než bych se dostala k úvahám o tom, že bych se vážně zabila, jsem to striktně zavrhla. Nedokázala bych se zabít. (To jsem ostatně psala i v minulém tagu.)
3. Máš nejlepšího kamaráda/dku? Jak to určuješ?
Mám mnoho dobrých přátel, ale nejlepší kamarádku jako moji druhou polovičku nebo tak něco, to nemám. Vždycky jsem jí chtěla mít, ale možná je to takhle lepší.
4. Máš doma zvíře? Jaké?
Mám psa. Fenku. Je hrozně roztomilá a tloustne. Měli bychom s tím něco udělat.
5. Jaká je tvoje nejhlubší myšlenka?
Co??? Nejhlubší jako nejfilosofičtější a nejzajímavější, nebo nejhlubší jako ta, co je nejhlouběji v mém podvědomí a tudíž si ji ani neuvědomuju?
Kdo bych byla, kdybych nebyla já? A byla bych vůbec někdo? (Děsivý, co?)
6. Na jakých sociálních sítích jsi registrovaný/á? Proč? Proč na jiných ne?
Mám G+, Facebook, Ask a Instagram, který nepoužívám. G+ mám vlastně jen tak, Facebook pro školní věci a vtipy o DW, Ask, protože mě to zajímá a baví no a na Instagram kašlu. Proč na jiných ne? Já nevím, prostě proto, že je nepotřebuji. Nevím, co bych na nich dělala a jenom bych si ubírala čas, což už dělám teď.
7. Jaký máš názor na gotiky, emo, hippies atd.?
Emo a gothici jsou v pohodě. Nelíbí se mi, co dělali (dělají) hippies-fetují a spí skoro s každým. To je nechutný.
8. Jsi "součástí" nějakého takového stylu? Proč?
No, jsem součástí Whovianů, to je něco podobného. Proč? Chci sdílet svoje fanouskovské nadšení s ostatními, popřípadě potkat zajímavé lidi. (I'm just kidding you. I hate people.) Jo a taky dostávat ohlasy na svojí fanfiction.
9. Vyznáváš nějaké náboženství? Proč?
Jo, křesťanství. Protože souhlasím s názory a věřím tomu. Je to něco, k čemu se člověk může upnout a může věřit, že se dostaví pomoc.
10. Co je na tobě nejoriginálnější/nejzvláštnější?
Snažím se být sama sebou. Což se nikdy nikomu nepodaří.

1. Keby mal byť celý tvoj život vtesnaný do videoklipu na nejakú pesničku, aká by to bola?
To je těžký. Mohly by to být The Gambler, ten má takovou fajn melodii, ale zase text tomu neodpovídá. Adiemus je moc epický na to, aby popsal můj život. Možná The A Team (fanoušci PLL, neříká vám to něco? :D) od Eda Sheerana by šel, ale je to o feťačce a šlapce, a to já nejsem. Už vím! Znělka Star Wars!
2. Máš radšej kreslenie alebo písanie?
Poslední dobou spíš psaní, ale i ráda kreslím. Při kreslení se člověk víc uvolní a může u toho i něco poslouchat, kdyžto u psaní se musí soustředit. Takže jak kdy.
3. Búrka vs slnečný deň
Slunečný den. Při bouřce je sice krásné, když kapky stékají po skle a vzduch hezky voní, ale zase mám kvůli tomu často depresivní náladu.
4. Obľúbený kúsok oblečenia z tvojej skrine
Tričko s Tardis (ano, píšu Tardis, ne TARDIS, protože je to zkatkové slovo), černé květované šaty z H&M, všechny mé košile, hnědý plášť s kapucí a modrý motýlek.
5. Čo ťa dokáže zaručene vytočiť?
Toho je hodně. Takže:
Spěch, stres. Když zapomenu domácí úkol. Když si někam vezmu počítač, ale zapomenu nabíječku. Když musím volat někomu cizímu. Když dostanu opět trojku z testu z matiky, i když jsem se na to hrozně šprtala. Když mě někdo provokuje. Když pes tahá za vodítko v tu chvíli, co sbírám hovínko. :D Když mi padaj vlasy do očí.
Kdybych to řekla všechno, byli bychom tu do prvních narozenin tohohle blogu.
6. Kto ťa dokáže zaručene vytočiť? :D
Bratr, profesorka na chemii...
7. Harry Potter vs Pán Prsteňov a prečo
PÁN PRSTENŮŮŮŮŮŮŮŮŮ!!!! Má celý vymyšlený svět, mapy, jazyky, dokonce i celou historii! Je starší, ale přitom je pořád populární. Víc mě uchvátil a je líp promyšlený. Je epičtější. Má opravdu svoje velké kouzlo.
Tohle není úplně o stylu psaní a tak. Je to spíš o pocitech. A u mě prostě vyhrává LotR.
8. Aký je tvoj obľúbený čarovný dopravný prostriedok? (metla, koberec, testrál, lietajúci kôň, letax, atď.)
Koště. Chci mít Kulový blesk a chodit do Bradavic.
9. Akou fantasy rasou by si chcel/a byť?
Elf (Irith, Polly a Delfi nechť mi odpustí) nebo hobit nebo Pán času nebo kentaur. Elfové jsou krásní, dobře, měli by být krásní a moudří a žijou na stromech. Hobiti mají roztomilý domečky a užijou si víc legrace než elfové. Pánové Času mají Gallifrey a Tardis. Kentauři rychle utíkají a můžou hodně jíst.
10. Koľko je hodín?
11:38
11. Vysnívaná krajina, do ktorej chceš ísť?
(Nejsem si jistá, jestli myslíš zem, kterou jsem sama vymyslela, nebo prostě nějakou fiktivní.)
Středozem, Valinor, Mordor, Narnie, Gallifrey. A pak ty, co jsem sama vymyslela: Planeta Novozemě (já vím, trapnej název, ale přečtěte si tohle a pochopíte) a taková fantasy země, kterou jsem ještě definitivně nepojmenovala, ale v minulosti jsem jí říkala Emendill, Eliandarr a Quëlanya. Ta je super. Někdy vám o ní něco napíšu. :) Možná.


OTÁZKY
1) Kdyby tě začala komandovat nějaká starší paní kterou trochu znáš, co bys udělal/a? Byl/a taky protivný/á, nebo se choval/a slušně, protože je to starší paní, ke kterým máme mít úctu?
2) Máš raději knihy, nebo filmy? A oblíbený žánr?
3) Dokážeš lidem říci "ne"?
4) Co bys udělal/a, kdybys zjistil/a, že tvůj kamarád je maniodepresivní (nebo má nějaký podobný problém)?
5) Vyber si vždy jednu z dvojce věcí. Nezáleží na tom, co tě k tomu přivede, prostě si vyber.
Lžíce-vidlička; klobouk-kšiltovka; pero-propiska; léto-zima; jaro-podzim; prázdniny-školní rok; inteligence-laskavost; čaj-káva; práce-škola; dospělost-dětství; mrkev-okurka. Můžeš i nemusíš napsat, proč.
6) Tvůj kamarád/kamarádka by se dostal do těžké situace. Tvůj partner/partnerka také. Komu bys pomohl/a první?
7) Vadí ti nepořádek?
8) Měl/a jsi klidnou pubertu, nebo to s tebou klátilo? :D
9) Rád/a odpovídáš na názorové otázky ohledně anorexie, smrti, ekologie a podobně?
10) Rád/a vymýšlíš jména, světy či jazyky? Kde se inspiruješ?

Jestli jste dočetli až dokonce, můžete musíte za odměnu napsat komentář. ;D
 
 

Reklama

Rubriky