Duben 2016

Zachránit sebe...

17. dubna 2016 v 23:35 | Girri |  Žijeme
Řeknu to hned, stručně a jasně: můj kamarád se pokusil spáchat sebevraždu. Byla jsem u toho a bezmocně jsem přihlížela, jak ho kamarádka zachraňuje.

Být středem pozornosti

1. dubna 2016 v 10:04 | Girri |  Žijeme
Někteří lidé si pozornost jiných užívají a jsou rádi, když se mohou ukázat. Jiní by se nejraději propadli pod zem, když na ně zírá větší množství lidí. Já patřím spíše k druhému typu. Teda, abych to uvedla na pravou míru, někdy jsem ráda, když můžu před celou třídou přednést povídku a slyšet, jak mi tleskají a jak mě učitelka chválí. Ve většině případů mě to ale znervózňuje, vidím, jak mě lidé soudí, jejich pohledy mě děsí. A nedávno to začalo být ještě horší, v mozku mi při každé trapné situaci začíná šrotovat a já ztrácím kontrolu nad tím, co dělám. Ale zpět k věci.
Posledních pár týdnů se na mě oči úplně cizích lidí upírají téměř neustále. A nejenom oči. Komentáře. Baví se o mně úplně cizí lidé. Prodavačky mají poznámky, když si u nich něco kupuji. A v tomhle článku vám povím, proč tohle všechno, jaké to je a s čím vším jsem se za tu dobu setkala.