Černobílý svět TT

26. května 2015 v 15:03 | Chlapeček s plynovou maskou |  Uvažujeme
Náš život není kniha ani film. Nemůžete všechny postavy rozdělit na dobré a zlé a obléknout je do černé a bílé, tedy, naopak. Ani postavami nejsme, protože každý píšeme svou knihu, svůj život a i když tam je spoustu postav kolem nás, o nich nerozhodujeme nic. To jak napíšeme svojí knihu ovlivní příběhy ostatních.Podívejte se na sebe. Nejlépe do zrcadla a ignorujte to, jak vypadáte. Jen si hleďte do očí. Jste černí nebo bílý? Jestliže jste hlavní hrdina svého života, měli byste se oblékat do bílých barev a ti, co čtou knihu vašeho života by to měli poznat. Jenže je tu háček. Teda, víc háčků. Hodně háčků. A pak nějaké háky. Váš příběh nikdo nečte, nikdo, kdo by vás viděl bílé nebo černé. Ne. Ale lidé čtou to, co vy píšete do jejich vlastních životů, tu čast knihy, kterou máte společnou. A každý vás vidí jinak. Proč? Jak může někdo vidět bílou černě nebo naopak? Nemůže. Nikdo z nás není ani černý ani bílý a už vůbec nejsme šediví. Ne. Je to lepší než na vybledlých řádcích knih. Možná se vám zdá, že je to horší. Dokud ke svému příběhu tak přistupujete, bude horší. Tím ale nechci říct, že opačným přístupem dosáhnete toho, že bude lepší. Podívejte se na barvy v sobě a na barvy v lidech kolem nás. Vždyť jsme každý úplně jiný a to mnohem originálnějším způsoem než kterékoliv postavy z příběhů.
Váš život může být veliké dobrodružství. Podívejte se na něj a řekněte si, že je úžasný, protože on doopravdy je, jen na něm tu úžasnost musíte vidět. Vemte svůj život, pořádně ho žijte a udělejte z něj veledílo. Když se na něj potom podíváte a pro vás bude veledílem a budete s ním spokojení (a to i s jeho chybami), tak veledílem prostě bude i kdyby jste ho četli jen vy.
Každý velký příběh má v sobě něco více či méně smutného. Takže ano, starosti vašeho života do toho veledíla také patří! Dobrodružný a fantastický život není jen šťastný. Jako kniha. Bavila by vás jen šťastná kniha? NE, brzy byste našli jinou, nějakou, kde musí překonávat překážky i sebe sama. Každý z nás má teď nějaký problém a ne, že ne. Jeho řešení a vyřešení, přežití a život potom i to může být dobrodružství. Je to váš živto, tak proč by ěl být obyčejný nebo ještě k tomu plný obyčejných depresí z toho, jak obyčejný je?
Nestačí abyste si občas užili. Zkuste si hledat na pohled obyčejná dobrodružství, cokoliv na co denně narážíte a prožijte to vyjímečným způsobem. A úplně stačí se radovat z obyčejných věcí. Také to jde. Hlavně se na život nevykašlat. Žít není od přežívat, ale užívat. Dobře, to také ne, ale co je hlavní: Žijte!

"Žít je nejkrásnější věc na světě, protože většina lidí jen existuje."

Pojďme zkusit žít. Pro každého je to trochu něco jiného. Někdo chce překonávat překážky. Prosím, najděte si překážku a překonejte jí. Někdo se potřebuje radovat, radujte se ze všeho.
Neříkám, že váš život není obyčejný, protože mnoho životů je. Říkám, že váš život obyčejný být nemusí.

Omlouvám se jestli někoho uráží tolik optimismu a takový kecy. Prostě jsem to potřebovala napsat. Váže. Možná to už ani není k tématu. Ou, tak nic. KAždopádně jsem potřebovala sama sobě zvednoout náladu. Měla jsem hrozně blbou náladu, protože se vlastně začalo dít, co se mi zdálo a ano, z toho snu mi bylo hodně nanic, dokud jsem znovu neusla a vlastně i pak. I z povídky, kterou jsem o tom napsala mi není zrovna veselo a teď se mi to trochu jinak začalo dít. Takže, jestli někoho irituju, omlouvám se :)

ChSPM (to je děsný :D)

P.S. Mám sem tu povídku dát?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 28. května 2015 v 19:40 | Reagovat

Tak tohle je přesně moje ideologie (kterou se řídím jen, když si na ní vzpomenu). Jen tak dál!

2 Polly Polly | Web | 28. května 2015 v 19:53 | Reagovat

Je to dokonalé. Moc a moc děkuji, dokáže to skvěle nakopnout a namotivovat. Asi si to budu muse číst často :-)

3 Chalpeček s plynovou maskou Chalpeček s plynovou maskou | 30. května 2015 v 13:44 | Reagovat

Tak děkuju, bála jsem se, že můj optimismus bude jen takový výkřik a hele, ono to někomu pomůže :-) a Irith, jsem ráda, že nejsem s touhle ideologií sama :-D

4 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 30. května 2015 v 18:57 | Reagovat

[3]: Je to ideologie právě proto, že je to ideologie, ta většinou nefunguje. Myslim, že tvůj článek pomůže lidem s relativně malými problémy jako je škola, ale lidi, kteří jsou na tom opravdu špatně, by to jen pořádně naštvalo. Já vím, že to není určené pro takovou skupinu lidí a hlavní je, že ses vypsala a že ti to pomohlo, to je důležité. Nechci tě prudit. Jenom z e slohovýho hlediska je to, jak říká Ditrichová, povrchní. Myšlenka je vlastně super, ale zpracovaný je to takovym tim stylem člověka, kterej nezažil opravdový dno psychickejch sil. Tím samozřejmě nemyslím, že tys ho nezažila, protože vím o pár případech v tvym životě, ze kterejch bych se zhroutila, ale víš... Zní to prostě, jak když to napíše někdo, kdo celej život žije v blahobytu střední vrstvy dvacátýho prvního století.
Promiň, Chlapečku. Vím, že ti tenhle komentář rozhodně neudělá radost. :-(

5 Chlapeček s plynovou maskou Chlapeček s plynovou maskou | 1. června 2015 v 8:11 | Reagovat

Je to tvůj názor a není na tom nic špatnýho :D nejsem naštvaná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama