Prosinec 2014

Blížící se Stín 8 - Konec

26. prosince 2014 v 0:04 | Plačící anděl |  Doctor Who
Sentimentální kecy mají přednost:
Takže... bylo super tu povídku psát. Vžila jsem se do příběhu a protože Leia měla tak trochu znázorňovat mě, velmi jsem si ji oblíbila. ;D No a Doktora jsem si samozřejmě oblíbila už před povídkou, Desátej je prostě tak super!
Děkuju, že jste Stín četli, komentovali, radili a užili si ho. Čeká vás poslední díl. Doufám, že vás nezklame. Kdybyste narazili na nelogičnost či věc, kterou jsem nevysvětlila, napište. Nemám beta-readera (Chlapeček je jen napůl a navíc teď nemá přístup k internetu) a na Wattpadu téměř nikdo nekomentuje, takže je jisté, že jsem něco přehlédla. Prostě napište. ;)
Allons-y číst!

Informační kecy

25. prosince 2014 v 22:20 | Plačící anděl |  Uvažujeme
Ahoj všichni!
Tak nejdříve začnu přáním. Doufám, že jste všichni měli krásné Vánoce, nebyli jste nemocní (jako já) a pořádně jste si to užili. Mějte hezký zbytek svátků a šťastný nový rok.
Děkuju Polly a Irith a Delfi a všem ostatním, kteří psali povídky za skvělý projekt Vánoce ve Středozemi. Bomba! (I když jsem moc nekomentovala...)
Děkuju vám všem za milý komentáře (k jakejmkoli článkům na našem blogu) a děkuju lidem, který znám v reálu za úžasný dárky (docházej mi přídavný jména :(), mezi nimi třeba plakát s dvanáctým Doktorem a Clarou, kniha Závoj smutku, Aliance, Osm Světů-Včelí lid, kuchařka, nůž, taková hřející lahev, barvy na textil (budu dělat trička) a ještě další, které už ani nebudu jmenovat, každopádně jsem za ně ráda stejně, jako za ty jmenované.
Hm, to byla taková sentimentální část tohoto článku. Druhá bude, hm, víceméně taky citová. (dělám "hm" jako první Doktor)
Chystám osmý díl Blížícího se Stínu. A kromě toho, že je osmý, tak je také POSLEDNÍ. Trochu spoiler, ale co. Takže lidi, komu z vás má povídka přirostla k srdci, máte smůlu. Ale bude to bomba, slibuju. Vlastně už je to napsané, jen čeká na pár ohlasů, opravení logických chyb a pak už si budete moct se slzami v očích číst. Možná to přidám už dnes v noci, možná zítra, ještě nevím. Každopádně se mějte hezky. A sorry, že nikde moc nekomentuju. Nějak nemám náladu, ale vynasnažím se. :)

Blížící se Stín 7

12. prosince 2014 v 21:58 | Plačící anděl |  Doctor Who
Další část Stínu. Už jsem se sama nemohla dočkat, až to zvřejním, takže opět dost krátké a opět se za tu "délku" mírně stydím. Ale nevadí, učím se. (Zrovna jse viděla poslední díl AVPSY... :'( To bylo taaak skvěěěělýýýý... Darren Criss bude pro mě Harrym Potterem navždy. :')) Ok, pardon. Prostě sedmá část, můžete číst. Budu ráda za všechny komentáře, obzvlášť ty s kritikou!

Rhövento fi sharo

8. prosince 2014 v 15:34 | Plačící anděl |  Kreslíme
Ahoj!
Asi si říkáte, co že znamená ten název článku. My s Chlapečkem vymýšlíme vlastní jazyk. Přirozeně asi nebude ani z poloviny tak dobrý, jako Sindar nebo Quenya, ale doufám, že se nám podaří se ho naučit a trochu s ním i mluvit, možná do něj přeložit nějakou povídku či básničku. Nadpis se dá jednoduše přeložit jako "tmavě modrá a červená". Rhö (čtěte "re") je tmavý, vento modrá, fi znamená spojku a, sharo je červená.
Proč tento název? Dostala jsem od mamky dvě super fixy, modrou a červenou. Na jedné straně jsou vždy tenké a na druhé tlusté. Vzniklo z toho několik obrázků; v článku jsou seřazeny od nejhoršího k nejlepšímu (podle mého mínění), protože se vždycky držím přísloví "To nejlepší na konec". (Dokonce i při jídle.)
Allons-y!

Co mě v poslední době zaujalo

3. prosince 2014 v 16:04 | Plačící anděl |  Hodnotíme
V poslední době jsem viděla několik filmů a videí, který si budu pamatovat ještě dlouho. A je čas, abych vám je ukázala a abyste mohli šílenství sdílet.

Nausicaa of the Valley of Wind (Naušika z Větrného údolí)
Asi nejlepší anime, které jsem kdy viděla. Režisérem je Hayao Miyazaki, jeden z nejuznávanějších japonských tvůrců anime. Jeho filmy by se podle mě daly rozdělit do dvou skupin-velkolepá celovečerní dobrodružství s nádechem jakési ekologie. Tématem těchto filmů je, že když lidé začnou ubližovat přírodě, tak se jim to vymstí. Druhá skupina jsou filmy kratší, správně infantilní a hrozně roztomilé. Dospělí by jimi ale neměli pohrdnout.
Nausicaa patří k první skupině. Vypráví příběh princezny Větrného údolí, která má zláštní nadání rozumět zvířatům. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává je vážně zvláštní. Zároveň se tam kloubí technika (vznášedla, bombardéry, tanky) a kouzelná a nebezpečná krajina se svými obyvateli-obřím hmyzem. Nausicaa je asi jediná, kdo těmto tvorům rozumí. Umí například zastavit Ohmy (1. pád j. č.-Ohmu), sviňky, veliké asi jako fotbalové hřiště. Ohmové jsou velice citliví a když se rozzuří, dokážou zruinovat celé město.
Jednoho dne poblíž Větrného údolí ztroskotá letadlo (nebo něco v tom smyslu, vypadá to jako vesmírná loď, ale myslím, že ve vesmíru to nelétá), převážející nebezpečný a vzácný náklad. Toho se pak chce zmocnit spustu lidí, zároveň se snaží zničit Nausiciin domov, do toho se naštvou Ohmové, Nausicaa se ztratí a všechno jde tak rychle, že už jsem to téměř nestačila sledovat. Film mi přišel celkem zamotaný, ztrácela jsem se v názvech, ale to nic nemění na tom, jak děsivě hustej ten příběh byl :D. Svět je vymyšlený úplně geniálně, prostředí techniky a přírody do sebe skvěle zapadá, i když by to tak nemuselo být, anglický dabing se mimořádne povedl (Lorda Yupu mluví Patrick Stewart!!!) a vůbec. Prostě úžasnej film. Kdo máte rádi anime a Miyazakiho neznáte, není možná. Rychle se na nějaký jeho film koukněte, nebudete litovat.
Toto je Ohmu v mém podání. (Omlouvám se za kvalitu.):

Tohle je Nausicaa (zdroj nevím, ale asi prostě screenshot z filmu ):


Princess Mononoke (Princezna Mononoke)
Miyazakiho další film, u nás v ČR známější než Nausicaa. Má podobné téma, ale je víc depresivní a asi i víc strašidelný. Hlavní postavy jsou princ Ashitaka a Mononoke, vlčí princezna. V tomto příběhu se odehrává bitva mezi lidmi a ušlechtilým Duchem Lesa, jehož hlavu chtějí získat kupci. Všechno je opět dost zmatené, ale možná to je tím, že jsem Mononoke viděla před delší dobou.
Film má hodně epický závěr a kvalitní hudbu, i když Nausicaa se mi líbila víc. Občas je to navíc trochu nechutné, krev a tak. Není jí tam ale moc.
Taky zde se setkáváme z propracovaným světem. Kříží se zde lidská města, kde i ženy tvrdě pracují a bojují nejen proti přírodě, ale hlavně sami proti sobě, s rozlehlými starými lesy, plnými duchů a démonů. Opět dokonale propracované.
Tohle mě nikdy nepřestane děsit:

My Neighbor Totoro (Můj soused Totoro)
Chytlavá znělka tohohle filmu mi hraje hlavou celý dnešek. Totoro patří k té druhé skupině Miyazakiho filmů. Je krátký, pro děti a neskutečně divný. Vážně, je to prostě strašně divný. A taky roztomilý. Příběh postrádá jakoukoli logiku, to, co se jevilo na začátku jako hlavní zápletka se pak stalo jen jakýmsi vtipným doplňkem a neumím určit, co je vlastně tou zápletkou.
Dvě sestry se se svým tatínkem nastěhují do starého domu na okraji nějaké zapadlé japonské vesnice. Dům je plný pohybujících se černých sazí a kolem se dějí nevysvětlitelné věci. Pak se setkají s takovým sovomedvědem, jehož jméno Totoro odvodí z říhnutí, které tak nějak zní. Prostě šílenost, ovšem skvělá, takže se na to taky koukněte. ;) Celou dobu budete jenom zírat s otevřenou pusou, protože to, co vám bude připadat jako nejdivnější, nejšílenější a nejnepravděpodobnější řešení dané situace, to to vždycky bude.
Strašně se mi líbí grafika všech Miyazakiho filmů, jak ty nenásilně nakreslené postavy (ne jako Bakugani :D) a ta nádherně vykreslené pozadí. Ovšem to je asi u anime normální, já se v tom nevyznám. Omlouvám se všem Otaku, kteří tohle čtou a úpí nd mojí neznalostí.

A teď něco z hodně jiného soudku:
A Very Potter Musical
Aneb moje nynější závislost. Muzikálová parodie na knihy o Harrym Poterrovi. Naprosto absolutně geniální. Jejich písničky si nemůžu přestat zpívat. Jejich texty jsou vtipný a někdy úplně šílený (a taky celkem sprostý). Všichni jsou skvělí a přitom ne příliš známí herci. (Výjimkou je Darren Criss-ten se proslavil právě kvůli tomu.)
Parodie nesnáším. Všechno vždycky jenom zkazí, ztrapní a nikdy to neni vtipný. AVPM je výjimkou. Myslím, že žádné milovníky HP neurazí, protože ho tvořili taky fanoušci.
Malou ochutnávkou vám budiž spoiler, že Malfoye hraje dívka a Harry rozhodně není ten tichý, milý chlapec, právě naopak.

Celý muzikál s českými titulkami najdete zde.

A Very Potter Sequel
AVPS je druhým dílem AVPM. Není už tak dobrý, je víc sprostý a víc se mi seká, ale pořád je to cool and totally awesome! Najdete v něm spoustu skvělých hlášek, připomenete si úvodní písničku z AVPM a vůbec, prostě nostalgie a zábava. ;D
Celý muzikál opět tady.

A Very Potter Senior Year
Tohle jsem ještě nedokoukala, ale už mi zbývá jen pár minut. Senior Year je záverečným dílem trilogie od StarKid, té skupina herců, co dělají AVP-. Je to asi tak stejně dobrý, jako AVPS; nezpívací části možná horší a naopak písně lepší. Prý je konec celkem dojemný, to nemám ráda, ale uvidíme. :)
Upraveno 12.12.: To byl ten nejlepší konec, který mohli zahrát. Děkuji všem, kteří to AVP- překládají, lidem, kteří mě s tím seznámili a hlavně děkuji z celého srdce lidem ze StarKid za úžasné herecké výkony, hudbu, legraci, zábavu, příběh a inspiraci. Bylo to skvlé.

Znáte něco ze zmíněných děl? Máte rádi anime? Máíte rádi Harryho Pottera? Co váš názor na parodie? Co bych mohla na svých takzvaných recenzích zlepšit?
Mějte se,
PA
(Hahaha, všimli jste si toho? Zkratka mé blogové přezdívky zároveň tvoří hovorový rozlučovací pozdrav "pa". :D)