Blížící se Stín 2

26. srpna 2014 v 21:35 | Plačící anděl |  Fanfiction
Druhý díl (dalo by se říci třetí) Blížícího se Stínu (na Wattpadu povídku najdete pod názvem Oncoming Shadow) je konečně tady! Omlouvám se za zpoždění.

Přede mnou se rozprostíral ten největší zábavní komplex, jaký jsem kdy viděla. Zářilo to tu nejrůznějšími barvami, jasnějšími, než na které jsem byla zvyklá. Nahoře, vysoko do nebe se tyčila obrovská horská dráha. Ovšem než jsem si jí stačila lépe prohlédnout, zavřela jsem oči. Tohle světlo se nedalo déle snášet.
"Doktore!" řekla jsem.
"Hm?"
"Trošku ostřejší světlo."
"Á, no vidíš, já zapomněl. V Tardis jsem měl jen jedny brýle z mé minulé návštěvy, to jsem tu byl sám. Budu tě muset odvést až k pokladně, kde si vezmeme další pro tebe. Nech oči zavřené."
Zabouchl dveře Tardis a chytil mě za ruku. "Pojďme," řekl, a z jeho hlasu bylo slyšet nadšení. Tahle planeta musí být úžasná.
Cesta, po které jsme kráčeli, byla písčitá a kamenitá, ale dobře schůdná, takže jsem ani jednou nezakopla. Doktor na mě dával pozor a varoval mě. Občas kolem nás prošly bytosti mluvící zvláštním přízvukem. Nezarazilo mě, že slyším naši řeč, protože vím, že překládací matice Tardis se mi dostala do hlavy a teď se činí.
Za chvíli jsme došli k oné pokladně. Raději jsem nechávala oči zavřené, aby mi je náhodou světlo neporanilo.
"Inlonská vědma vyhrála šachový turnaj," pronesl šeptem Doktor.
"Porazila Sycoraxe trojitým venušským matem," odpověděl tichý chraplavý hlas. Přišo mi to divné. Proč by se Doktor bavil s úplně neznámou pokladní o výsledcích šachů? A trojitý venušský mat? Co to má být? Doktor však znovu promluvil, tentokrát normálně nahlas.
"Prosil bych jedny sluneční brýle tady pro mou kamarádku."
"Tady máte," řekla pokladní. Z jejího hlasu teď bylo patrné, že je to žena; byl podobný lidskému.
Ucítila jsem šimrání kolem uší a pak mi brýle dosedly na nos, chladivé a trošku těsné. Doktor mi je nasadil.
"Už můžeš otevřít oči."
První, co jsem spatřila, byla Doktorova rozesmátá tvář. Jako druhé jsem spatřila ony brýle, co měl na sobě. Vyprskla jsem smíchy.
"Co je?" ušklíbl se?
"Ty-tvoje brýle?" vykoktala jsem.
"Co je s nimi?"
"Je na nich plastová tráva a kytičky. Jsou pro děti" A koukej, u ucha máš motýlka."
"Ne, ne. Kdyby byly dětské, nevešly by se mi na hlavu."
Zalapala jsem po dechu. "A co mám na sobě já?"
"Neboj, pokladní ti dala ty se základním motivem. Nad jedním okem máš klouzačku a nad druhým něco jako London Eye."
"Tak to jsem si vážně oddychla," řekla jsem ironicky. "Půjdeme tam už konečně?"
"Počkat! A co lístky?" ozvala se ta paní v pokladně. Otočila jsem se na ni. Byla růžová. Strašně jsem se lekla. Chytla jsem Doktora za paži a uskočila asi metr dozadu.
"Leio! Nekaž meziplanetární vztahy," zamračil se Doktor a ihned se začal omlouvat, že jsem to nemyslela osobně, že mám trauma z růžové barvy a nějaké takovéhle žvásty. Chtělo se mi smát, ale byla jsem hrozně vylekaná. V seriálu Doctor Who bylo mnoho děsivých příšer, kterých jsem se nebála, ale naživo se člověk lekne každé blbosti. (Později jsem potkala mnoho příslušníků stejné rasy jako tato žena a všimla jsem si, že mají žábry. Byli to obojživelníci, podle Doktora pocházeli z planety Vardisp'eri.)
Když Doktor konečně vyjádřil náležitou omluvu, přišlo na lístky. Naštěstí proto existuje psychopapír. S tím jsme nemuseli nic kupovat, ukázal, že máme předplacenou vstupenku.
A pak jsme vešli obrovskou barevnou bránou dovnitř. Zastavili jsme se. Přímo před námi stála veliká červená klouzačka, vypínající se do výšky asi stovky metrů. Vedle pak ležel rozsáhlý strašidelný dům, který se jmenoval Dálekovo oko. Vypadal podobně, jako ty naše maličké strašidelné jízdy, kdy si člověk sedne do vozíčku a vjede do pusy nějakému monstru. Tohle však bylo už na první pohled mnohem lepší. Řekla jsem si, že tam dnes musíme zajít.
Podívala jsem se na Doktora. Ten se jen tak rozhlížel a pak zvolal: "To je úžasné! Vážně perfektní. Musím sem chodit častěji." Pak mě objal. "Vítej na planetě Kochab."
Ano, vážení. Objal mě mimozemšťan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 27. srpna 2014 v 13:44 | Reagovat

Pěkné... a ten konec :-D

2 Anie Anie | Web | 27. srpna 2014 v 13:46 | Reagovat

Nechceš se spřátelit? Můj blog jsi už navštívila ;-) a mně se líbí to jak píšeš, mohla bys mi občas poradit, co mám ve svém psaní změnit :-)

3 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 27. srpna 2014 v 13:47 | Reagovat

[2]: Tak jo, budu moc ráda. Děkuju za komentáře. :)

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 10:03 | Reagovat

Fantastic! Skvěle si vymýšlíš nové rasy a planety a Dálekovo oko je super název :D
Jdu na pokračování :-)

5 gangues gangues | Web | 17. srpna 2015 v 16:29 | Reagovat

View article id 7 http://downloadcenter.cz/view-article-id-7.html The sims 2 cd key :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama