Červenec 2014

Jako ošklivé káčátko

14. července 2014 v 17:32 | Plačící anděl |  Uvažujeme
Připadali jste si někdy jako ošklivé káčátko? Možná, že to trochu posunuje smysl té pohádky, ale já ano. Je to takový ten pocit, když ostatní jsou lepší než vy. Jasně, není to tak, každý máme své chyby a své klady. Jenže občas (například v pubertě - jak já to slovo nesnáším) má člověk prostě krizi, depresi a připadá si neschopný. Méněcenný. Že si nezaslouží bavit se s tak skvělými lidmi, kteří jsou kolem něj a kteří se zdají tak dokonalí!
Samozřejmě dříve nebo později ten člověk musí poznat, že je to blbost. Přátelství si nejde zasloužit. Přátelé jsou tu od toho, aby nás měli rádi a bavili se s námi a drželi nás, když nám není dobře. Přátelé by nás neměli soudit. Ne kvůli tomu, za co nemůžeme, za vzhled, schopnosti. A když to dělají příliš často, nemyslím, že to jsou opravdoví přátelé. Kamarádi by vás měli buď ve věcech podporovat, a nebo říct, že si nemyslí, že to, co děláte, je správné. Rozhodně by ale neměli dělat neviditelné náznaky a skrývajíce se v anonymitě člověka urážlivě popohánět. Mají nám pomoci, když rodina, partneři, známí, nebo dokonce občejní lidé nejsou na naší straně. Tak by to mělo být. Ale není to tak vždycky.
Ošklivá káčátka se najdou všude. Ošklivá v pohledu jak svém, tak i okolním pohledu. Šikana. Když máte kamarády, tahle úloha není tak zničující. Když ale přátelé poleví, nebo se ukáže, že přátelé nikdy nebyli, co dělat pak?
Labuť. Najít tu labuť v sobě a zjistit, co vám vyhovuje. Jestli to utrpení přežijete a utlumíte, nebo jestli těm dokonalým, hezkým káčátkům nakopete zadky. A někdy je prostě třeba odejít. Sejde z očí, sejde z mysli. Ztratíte se a bude pokoj. Můžete najít hejno labutí a připojit se. Chce to jen kuráž vydat se do světa. Hodně štěstí, káčátka.

Napiš mi to!

14. července 2014 v 17:31 | Plačící anděl
Rádi čtete krátké povídky? Myslíte si, že bych byla schopna napsat něco, co se vám bude líbit? :D Tak jen do toho. Klidně vám napíšu povídku na přání. Neslíbím vám, do kdy to bude. Možná, že mi to potrvá dvě hodiny, možná povídku pro vás zveřejním až za dva měsíce. Dobu bohužel negarantuji. Ale budu se snažit vám jí napsat jak nejlépe to půjde. Stačí mi k TOMUTO A ŽÁDNÉMU JINÉMU článku napsat do komentářů:
 • Přezdívku, pokud se neshoduje s tém, jak se mi v komentech zobrazíte.
 • Jestli vám mám povídku poslat na e-mail, nebo zveřejnit na mém blogu. Osobně dávám přednost blogu, ale jestli s tím máte problém...
 • O čem by asi tak měla být. Pokud chcete povídku opravdu podle vašich představ, nepište "no, chtěla bych něco o vílách". Napiště např: "Víla XYZ se zamiluje do víly ABC. Je to hrozné, protože víly odsuzují homosexualitu. Jak se to vyřeší?"
 • Jak dlouhé by to asi mělo být. Nemusíte nijak přesně, jen třeba "chtěl bych, aby to bylo krátké, třeba jeden odstavec" nebo "ráda bych, kdyby ses rozepsala tak na pět stran.
 • Jestli povídku zveřejníte na svém blogu (pokud máte).
 • A svoje poznámky.
Nezaručuju, že se vám to bude líbit. :D Kdyžtak se omlouvám. A pravděpodobně nenapíšu ty povídky všem, pokud se tedy někdo přihlásí. Taky se moc nevyznám ve světě celebrit, takže o Harrym Stylesovi fakt nenapíšu. A ani nějakou mega romanťárnu.
Můžu napsat fanfiction, případně crossovery na Doctora Who, Sherlocka, Pána Prstenů, Star Wars, Hunger Games, Divergenci, Harryho Pottera a Narnii.
Můžete se mě zaptat na podrobnosti, a to u jakéhokoliv článku, ale ty objednávky prosím jen u tohohle.
Klidně napíšu i úvahu na zadané téma.
(Mimochodem, přispívá sem i má kamarádka Chlapeček s plynovou maskou. Mohla by vám taky něco napsat.)
Díky za každý návrh.
Plačící anděl

Smell Challenge 1

10. července 2014 v 13:43 | Plačící anděl |  Žijeme
Vymslela jsem challenge, která vám o mně něco řekne, a která bude pro mne malým zamyšlením.
Možná, že jste něco podobného někde viděli, nejsem si vědoma, že bych "voňavou challenge" od
od někoho opsala, ale kreativních blogerů je dost.
Musím říct, že i když sem chodí málo lidí, zase mám chuť psát. :)
---
Dny Smell Challenge jsou za sebou takto:
 1. Má nejoblíbenější vůně
 2. Nejhorší zápach
 3. Vůně, která mi připomíná dětství
 4. Vůně, kterou mám úzce spojenou s nějakým filmem nebo knihou
 5. Vůně, která ve mne vyvolává neklid
 6. Vůně, která mi něco připomíná a nevím co
 7. Vůně, která mi už leze na nervy
 8. Jaké emoce či myšlenky ve mně vyvolává vůně kávy, vůně svíček a vůně jehličnatých stromů? (Můžu si vybrat i jiné tři věci)
 9. Věc, která nevoní a jaká vůně by se k ní hodila.
 10. Parfém s jakou vůní bych vynalezla?
Zkusím se trochu rozepsat, a pokud tuto výzvu přijmete, poprosím vás o to taky. :)
Nemám žádný banner výzvy, neumím to, takže kdyby měl někdo zájem a udělal by mi lepší, byla bych mu moc vděčná. ;)
Pod perexem najdete můj první splněný úkol výzvy - Má nejoblíbenější vůně.