Pro Fredericka

2. června 2014 v 2:00 | Plačící anděl |  Vlastní tvorba
Napadla mě taková zajímavá věc - napíšu povídku k Tématu Týdne, ovšem bude se týkat všech témat, navržených v příslušné anketě. Dominantní by mělo být to odhlasované téma, ale stejně jsem sama na sebe zvědavá, jaké se promítne nejvíce. Hezké čtení přeju. :)
Píšu ti
Zakázáno
Co bych nevyměnil/a
Odněkud někam
Takový ten pocit - tohle by mělo být to dominantní


Znáš takový ten pocit, když ses rozhodl něco udělat, uděláš to, a pak, když už není cesty zpět, začínáš litovat? Právě teď lituji. Opouštím tě, a co hůř, možná navždy. Asi si to nikdy neodpustím. Dokážeš to ty? Odpustit mi?
Asi se ptáš, co mě k tomu dovedlo. Nedokážu tu už déle žít. V zemi zrady, lží a bolesti. Vím, že je zakázáno opustit kraj lidem na stupnici bohatství pod sedmičkou. Já mám dvojku. Ale to ty vlastně víš.
Znechutilo mě to všechno. Jedu do jiného kraje, nebo dokonce do jiné země. Třeba tam najdu něco, nebo někoho, a to mi pomůže. Vrátila bych se pak domů s náručí plnou jídla, oblečení a hlavně naděje. Sám dobře víš, že tyhle tři věci nám tu strašně chybí. Ovšem, je možné, že se nevrátím. Ve světě je možná zla mnohem víc, než si myslíme. To si ale nepřipouštěj. Nechci, abys kvůli mě trpěl. A vůbec, stálo mne celoroční přemáhání, abych se vůbec odhodlala tuto cestu vykonat.
Neosočuj mě z útěku, prosím. Miluju tě, a vím, že si v Pauperiu dokážeš obstarat to nejdůležitější sám. Neboj se o mne, i já to svedu. Připravila jsem nějaké zásoby do té tajné skrýše vzadu za kůlnou. Dej si pozor, ať je nikdo z prezidentových špehů neobjeví. Je tam dost jídla a trochu peněz. Bylo by jich tam více, ale za většinu z nich jsem koupila lístek. Do vlaku nasedám dnes ve tři ráno. Až se probudíš, už tu nebudu.
Mysli na mne. Pamatuj, že bych tě nevyměnila za nic na světě, a že jsem v myšlenkách stále s tebou.
Tvá

---
Edit: Nejsem si jistá, jestli mám vůbec ještě právo zveřejnit tento článek jako TT, protože když jsem psala příběh, vyhrávalo téma "Píšu ti", takže dominantní je toto, když to odhlasované téma je tam jen v první větě. Tak mě, prosím, neukamenujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | E-mail | Web | 8. června 2014 v 13:04 | Reagovat

To je náhodou zajímavý nápad, napsat článek na všechna témata v anketě ;-)
I povídka je skvělá, bude pokračování? :-)

2 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 8. června 2014 v 17:20 | Reagovat

[1]: Díky, ale pokračování nechystám. Nevím, o čem by to bylo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama